VEILIG TERUG VAN VAKANTIE EN UITGERUST? ROCHUSFEEST

Op zondag 5 september 2021 is het feest van de Heilige Rochus een patroonheilige die jaarlijks extra aandacht krijgt in onze parochie. Dit jaar geen Rochusbroonk, maar na de mis een kleine processie via de Heugemer Pastoorstraat, Heugemerstraat, Oude Maasstraat naar La Valence met medewerking van o.a. Harmonie St. Michael Heugem. Het Rochusbeeld zal  in de kapel van La Valence deze dag nog te bekijken zijn. In de mis en bij la Valence zal broodzegening plaatsvinden. 

Aanrader bezoek daarna  om 12 uur  het Rochusconcert van @Harmonie St. Michael Heugem lokatie: plein Gronsvelderweg naast de Klaekeburg om in aangepaste vorm dit feest te vieren.

Ontstaan

In de zomer van 1906 bereidde de gemeenschap van Heugem zich voor op de broonk ter gelegenheid van de inwijding van de verbouwde kerk. En passant werd de Fanfare St. Michaël opgericht (sinds 1936: Harmonie St. Michaël). Heugem behoorde toen nog tot de gemeente Gronsveld.