Pasen 2021 is aangebroken! Christus is verrezen!

Pasen 2021 is aangebroken! Christus is verrezen! Wat betekent het eigenlijk voor ons in deze pandemie?
De woorden van onze paus kunnen ons helpen om het beter te begrijpen. Vorig jaar heeft  paus Franciscus op Paaszondag gezegd: “Christus, mijn hoop, is verrezen!” is “een andere besmetting”, een boodschap die van hart tot hart wordt overgebracht – want elk menselijk hart wacht dit Goede Nieuws. Het is de besmetting van de hoop, aldus de paus. De verrijzenis is geen “magische formule” die problemen doet verdwijnen, maar “de overwinning van de liefde op de wortel van het kwaad, een overwinning die het lijden en de dood niet ‘omzeilt’, maar erdoorheen gaat, een weg opent in de afgrond, het kwaad in het goede verandert: dit is het unieke kenmerk van de kracht van God.”
De woorden van de paus zijn dit jaar nog steeds actueel, omdat het coronavirus niet voorbij is. Velen zijn nog steeds ziek. Anderen zijn erg bang. Maar laten wij dan in deze Paastijd open staan voor de ontmoeting met de verrezen Christus, die zijn liefde, zijn hoop, zijn kracht aan ons wil schenken, zodat wij zijn vrede aan alle mensen van onze omgeving mogen brengen. Zalig Pasen!

Kap. Pawel